Bugün Televizyonda Ne İzleyebilirim?

Beğendiğiniz ve bizlerle paylaşmak istediğiniz filmleri yazacağınız bir başlık olsun bu. Hem böylece yayınlanan iyi filmlerden birbirimizi haberdar etmiş oluruz.

Başlayayım o halde ;)

Hemen az önce TRT1′de Miyazaki’nin “Gökteki Kale”si  (1986) başladı.

Bu yazıyı paylaş:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • MySpace

“Bugün Televizyonda Ne İzleyebilirim?” bu yazı hakkında 54 yorum var

 • Filiz SEZEN diyor ki:

  Bu arada TRT, Kieslowski’nin “Dekalog”larını tekrar yayınlamaya başladı, geçen hafta 2. bölümü “Tanrı Sahte Yakarışları Bilir”i yayınladı. TRT2′de Cumartesi gecesi saat 00:15 civarlarında. İzlememiş olanlar için iyi bir fırsat.

 • rashomon diyor ki:

  Bu akşam saat 21:30′da, Tv8′de ‘North Beach’ {Kuzey Sahili} isimli film var.

  Bu akşam saat 22:00′de, Cnbc-e’de ‘Blue in the Face’ {Karanlık Sokaklar} isimli film var. Wayne Wang ve Paul Auster imzalı film, farklı yapısı ve kalabalık oyuncu kadrosuyla izlenebilir. Tabi şunu da söylemek lazım, aynı ikilinin muhteşem bir iş çıkardığı ‘Smoke’ gibi değil.

 • Rashomon diyor ki:

  Bu akşam saat 20:00′de ATV’de Yılmaz Erdoğan’ın yönetmiş olduğu; ‘Organize İşler’ isimli filmi izleyebilirsiniz.

  Bu akşam saat 21:00′de, BusinessChannel’de Álex de la Iglesia imzasını taşıyan; ‘Crimen ferpecto’ {Mükemmel Suç} isimli filmi izleyebilirsiniz. Ayrıca aynı kanalda saat 23:00′de -çok tatlı, izlemesi de bir o kadar keyifli- ‘Pillow Talk’ {Yastık Sohbeti} isimli filmi izleyebilirsiniz.

  Bu akşam saat 22:00′de, Cnbc-e’de Robert Zemeckis’in harika serisinden; ‘Back to the Future Part II’ {Geleceğe Dönüş 2} isimli filmi izleyebilirsiniz.

  Bu gece saat 22:40′da, Tv8′de Susanna Tamaro’nun ilk yönetmenlik denemesi olan; ‘Nel mio amore’ {Cevap Ver} isimli filmi izleyebilirsiniz. İyi bir film gibi geldi bana, tavsiye ederim…

 • okaliptus80 diyor ki:

  ‘Nel mio amore’ {Cevap Ver} filmini aynı kanal yine vermişti. Baba baskısı ve anne şefkati arasında kalmış ve kişiliğini tam anlamıyla oluşturamamanın sıkıntısını yaşayan bir genci konu edinmekteydi. İyi bir dram filmiydi bence de.

 • okaliptus80 diyor ki:

  Bugünün en iyi filmi Business Channel’da gibi görünüyor: Gece 12 itibariyle ‘Rebel Without a Cause’ {Asi Gençlik}. Yönetmen Nicholas Ray; oynayanlar -hayatlarının baharında aramızdan ayrılmış- James Dean & Natalie Wood. Bir kuşağı derinden etkilemiş nefis bir klâsik.

 • Rashomon diyor ki:

  Bu gece saat 23:30′da Trt 2′de, ünlü yönetmen Claude Chabrol’un -ünlü yazar- Gustave Flaubert’in kitabından uyarladığı, ‘Madame Bovary’ filmini izleyebilirsiniz.

  Başarılı bir film ve başarılı bir uyarlama gibi gelmişti bana. Ayrıca filmde Isabelle Huppert’in oyunculuğu tek kelimeyle… (isteğe göre doldurulabilir:)

 • November76 diyor ki:

  Az sonra TRT2′de Kieslowski’nin “Dekalog” filmlerinden “Kutsal Güne Saygı Göstereceksin” yayınlanacak.

 • okaliptus80 diyor ki:

  Bu akşam TV8′de ‘One Special Night’ {Özel Bir Gece} adlı 1999 yapımı bir film var. Orta yaşı epeyce geçmiş Julie Andrews ve James Garner arasında, bir dağ kulübesinde konaklamaya dek giden naif ilişkinin filmi. Oldukça sıcak ve yalın bir film gibi gelmişti bana ilk izlediğimde. Ayrıca şu karlı günlerde etkisi ikiye çıkacak filmlerden… Zira baştan sona bembeyaz bir örtü dekor olarak kullanılıyor.
  Keyifli seyirler!

 • Rashomon diyor ki:

  Bu akşam; Nanni Moretti’nin hem yönetip hem de oynadığı, son derece iyi bir film olan (yer yer belgesele yaklaşan anlatımıyla) ‘Caro diario’ {Sevgili Günlüğüm} filmini saat 22:00′de Cnbc-e’ de izleyebilirsiniz. İzlememiş olanlara tavsiye ederim.

  Bu gece saat 23:00′de BusinessChannel’de, Üstat John Ford’un oldukça başarılı bir filmi olan ‘Rio Grande’ filmini izleyebilirsiniz. Türün (western) takipçileri kaçırmasın derim… John Wayne ve Maureen O’Hara’ da cabası…

 • Rashomon diyor ki:

  Bu akşam 23:30′da Trt2′de Mike Leigh imzasını taşıyan, harika bir film olan, ‘Secrets & Lies’ {Sırlar ve Yalanlar} filmini izleyebilirsiniz!

  Mike Leigh sinemasını merak edenler, ya da onun sinemasını sevipte bu filmi henüz izlememiş olanlar mutlaka izlesin derim. Bunların dışında da izlemek isteyenler olursa, tabii ki onlar da izlesinler:)

 • okaliptus80 diyor ki:

  Çok güzel bir haber gerçekten. Kesinlikle kaçırılmamalı diyorum.
  (Dileğimiz alt yazılı olması elbette ama TRT muhtemelen dublajlı verecektir.)

 • Rashomon diyor ki:

  Bu akşam Trt2 ‘de Işıl Özgentürk’ün yönettiği, Sevgi Soysal’ın ‘Tante Rosa’ adlı romanından uyarlanmış olan ‘Seni Seviyorum Rosa’ isimli filmi; saat 20:00′de izleyebilirsiniz. Oldukça başarılı bulduğum filmi, izlemek isteyenlere tavsiye ediyorum.

 • Rashomon diyor ki:

  Bu akşam saat 20:25′te Trt 1′de Hayao Miyazaki’nin yönettiği ‘Tonari no Totoro’ {Komşum Totoro} isimli animasyonu izleyebilirsiniz. Animasyonların usta ismi Miyazaki’den son derece iyi bir animasyon. İzlemek isteyenlere tavsiye ediyorum…

  Bu akşam saat 21:00′de Business Channel’de ‘Forty Shades of Blue’ {Mavinin Kırık Tonu} isimli filmi izleyebilirsiniz. Sundance film festivali’nde büyük ödülü kazanmış bir film…
  Aynı kanalda saat 23:00′de büyük usta Luis Buñuel’in ‘Belle de jour’ {Gündüz Güzeli} filmini izleyebilirsiniz. İzlememiş olanlara tavsiye ederim. Buñuel filmlerini seven ve hala bu filmini izlememiş olanlara özellikle tavsiye ederim…

  Bu akşam saat 21:30′da Tv 8′de Usta Oyuncu Jack Nicholson’un başrolünde oynadığı ‘Man Trouble’ {Kadın İstemese de} isimli filmi izleyebilirsiniz. Yine iyi bir oyuncu olan (bence) Ellen Barkin’i de görmekteyiz filmde. Gülmek isteyenlere tavsiye ederim…

  Bu akşam saat 22:00′de Cnbc-e’de Walter Salles imzasını taşıyan ‘Central do Brasil’ {Merkez İstasyonu} filmini izleyebilirsiniz. Oldukça iyi bir film. Son derece içten, son derece güzel bir film. Hala izlememiş olanlara şiddetle tavsiye ederim…

 • okaliptus80 diyor ki:

  John Ford’un 1952 yapımı duygusal ve keyifli çalışması ‘The Quiet Man’, saat 23:00 itibariyle Business Channel ekranlarında olacak. İmkânınız varsa kaçırmayın diyorum. İyi seyirler!

 • November76 diyor ki:

  Bu akşam atv’de 00:30′da Almodovar’ın son ve bol ödüllü filmi ‘Volver’ {Dönüş} yayınlanacakmış.

 • November76 diyor ki:

  Az sona (22:30) KanalD’de Abdullah Oğuz’un “Mutluluk” filmi yayınlanacak, benim gbi henüz izleyememiş olanlara duyurulur. :)

  Erken başlattılar şu an başlıyor.

 • okaliptus80 diyor ki:

  ‘Ridgemont Lisesi’nde Hızlı Günler’ ve ‘Clueless’ gibi iki kalburüstü olduğunu düşündüğüm gençlik filmine imza atmış Amy Heckerling’in 2000 yapımı ‘Loser’ adlı filmi bu akşam Cnbc-e’de olacak. Filmi kısmet olursa ilk kez izleyeceğim.

  (Cnbc-e kanalı ne yazık ki eski kimliğinden bir parça sıyrılıp daha popüler yapımlara yöneldi son aylarda.)

 • okaliptus80 diyor ki:

  Bağımsız sinemanın güçlü ismi Richard Linklater’in yönettiği ‘Fast Food Nation’ {Hamburger Cumhuriyeti – 2006} bu akşam Cnbc-e sinema kuşağında olacak. Henüz izlememiş olanlara duyurulur.
  Sistemin “tüket; durmaksızın tüket!” telkinleri altında, ‘Super Size Me’ gibi fast food beslenmenin doğurduğu sakıncaları odağa almış cesur bir film. Kapitalist yaşamın türlü enstrümanlarına da dokundurulmadan geçilmemiş.

 • okaliptus80 diyor ki:

  80′lerin en sevilen filmlerinden ‘E.T.’ {S. Spielberg – 1982} bu akşam Cnbc-e’de olacak. Nostalji isteyenler için…

 • okaliptus80 diyor ki:

  Cnbc-e, bu akşam 2007 Altın Ayı ödüllü ‘Tuya De Hun Shi’ {Tuya’nın Evliliği} filmini ekranlara getiriyor. Kaçırmamakta fayda var.

 • November76 diyor ki:

  Sydney Pollack’ın anısına olsa gerek, bu akşam TNT ‘Out of Africa’yı yayınlayacakmış. Saat 21:15′de.

 • mavi diyor ki:

  Tuya’nın Evliliğini izledim ve çok beğendim.Serbet yorumlar diye bir topic açılırsa orada filmi değerlendirmek isterim.( Tabi kendimce)

 • November76 diyor ki:

  Sevgili Mavi,

  Film Tanıtımları ya da Film Eleştirileri bölümüne filmle ilgili bir başlık açıp film hakkında yazabilirsin hem böylece filmi izlemiş olan arkadaşlar da o başlık altında film hakkındaki fikirlerini paylaşabilirler.

 • Rashomon diyor ki:

  Bu akşam Trt 2′de, Türk sinemasının yüzakı filmlerinden birisi olan, ‘Kırık Çanaklar’ filmini izleyebilirsiniz. Saat; 20:00′de.

 • okaliptus80 diyor ki:

  TNT kanalı bu akşam 21:00′de ‘Field of Dreams’ {Düşler Tarlası – 1989} filmini yayınlıyor. Kevin Costner’ın gençlik dönemlerinden çok keyifli, sıcak bir yapım. Bir mısır tarlası sahibinin, gördüğü rüyadan hareketle tarlasını dev bir beyzbol sahasına döndürme yolundaki serüveni… Hayallerinin peşinden koşmayı salık veren bir film.
  Ayrıca yaşlı doktor rolünde yılların emektarı bir oyuncu var. “Kentakili” desem.:)

 • okaliptus80 diyor ki:

  Milli maçlı bu akşamın “izlenesi” filmleri;

  Cnbc-e’de, 22:00 itibariyle Nanni Moretti’nin ünlü otobiyografik çalışması ‘Caro Diario’ {Sevgili Günlüğüm – 1993)

  Tv8′de, 20:30 itibariyle yalnızlığın çarpıcı bir sunumu olan Uruguay yapımı ‘Whisky’ {Juan Pablo Rebella – 2004}

  Tnt’de, Jane Campion’un yine kadını odağa aldığı ‘The Portrait of a Lady’ {Bir Kadının Portresi – 1996} adlı uyarlama.

  Trt 1′de 20:00 sularında Sean Penn’in döktürdüğü ‘The Assassination of Richard Nixon’ {Niels Mueller – 2004} adlı Amerikan rüyası eleştirili film.

  Özellikle Caro Diario, hele de şu sıcak yaz günlerinde ferahlamak için iyi seçim. İtalya’ya tatile gitmiş gibi oluyorsunuz hani.:)

 • Rashomon diyor ki:

  Bu akşam Trt 2′de Ömer Kavur’un imzasını taşıyan ‘Anayurt Oteli’ filmini izleyebilirsiniz. Saat; 20:00′de.

  Hala izlememiş olanlar, kaçırmasın derim. Türk Sinemasının yüzakı filmlerinden birisidir, ya da Türk sinemasının en iyi filmlerinden birisidir.

  TRT1′de 20:40′da ise ‘Plots with a View’ {Dört Cenaze Bir Nikah} filmini izleyebilirsiniz.

 • November76 diyor ki:

  Bu akşam ekranda iki etkileyici savaş karşıtı film var;

  Kanal Türk’te 20:30′da Steven Spielberg’in ‘Empire of the Sun’ {Güneş İmparatorluğu – 1987}

  ve

  21:15′te TNT’de ‘The Thin Red Line’ {İnce Kırmızı Hat} / Terrence Malick- 1998.

  İzleyecek olanlara iyi seyirler…

 • November76 diyor ki:

  Bu akşam 23:00 de TV8′de ‘Cidade de Deus’ {Tanrıkent – 2002} / Fernando Meirelles, Katia Lund filmini izleyebilirsiniz.

  İzlemek isteyenler biraz acele etsin :)

 • November76 diyor ki:

  Kısır yaz ekranında izlenecek pek film yok belki ama bu akşam 21:15′de TNT’de ‘The Witches of Eastwick’ {Kasabanın Cadıları – 1987} / yayınlanacakmış.

  George Miller’ın yönettiği 1987 yılı yapımı film Jack Nicholson, Susan Sarandon, Michelle Pfieffer ve Cher’i bir arada görmek için bile izlenir bence ve Jack Nicholson’ın “şeytan” performansı için.

  ‘Angel Heart’da Robert De Niro’nun, ‘The Devil’s Advocate’de Al Pacino’nun şeytan performanslarını izlemişsinizdir, Jack Nicholson’un kini de bir görün derim!

 • okaliptus80 diyor ki:

  ‘The Witches of Eastwick’ sevdiğim filmlerden biridir. Buram buram 80′ler kokar. Bir kez daha keyifle izledim; teşekkürler November76.

  İzlemek isteyenler için Kanal 7′de bu akşam 20:00 sularında Bruce Lee’yi efsane yapan filmlerden biri olan “Ejder Kalesi” {Enter the Dragon – 1973} yayınlanacak.

 • Rashomon diyor ki:

  Tim Burton imzasını taşıyan ‘Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ filmi bu akşam Fox Tv’de saat 20:00′da izlenebilir.

  Çinli yönetmen Yimou Zhang’in ‘Altın Çiçeğin Laneti” filmi ise Show Tv’de 22:45′de izlenebilir.

 • Rashomon diyor ki:

  Bu gece 00:55′te Alejandro Amenábar imzasını taşıyan, muhteşem bir korku filmi olan ‘The Others’ {Diğerleri – 2001} TRT 1 ekranlarında.

 • mavi diyor ki:

  Bu gece atv’de testere 2 var film başladı hala izleyebilirsiniz ama maalesef ben izleyemiyorum.

 • November76 diyor ki:

  Bu gece saat 20:50′de TRT1′de Robert Redford’un yönettiği ve Charlize Theron, Mat Damon ve Will Smith’in başrollerini paylaştığı ‘The Legend of Bagger Vance – Bagger Vance Efsanesi’ / (2000) filmi varmış, benim gibi henüz izlememiş olanlara duyurulur. :)

 • November76 diyor ki:

  Eylül ayının yaklaşmasıyla ekran da canlanıyor gibi :) zira

  TRT2′de Dünya Sinemalarından Kuşağında 23:30′da Patrice Leconte’un yönettiği ve Juliette Binoche, Daniel Auteuil ve Emir Kusturica’yı buluşturan ‘La Veuve de Saint-Pierre – Saint-Pierre’in Dulu’ (2000) ;

  Cine5′de 01:30′da keyifli bir Fransız komedisi olan Francis Veber’in yönettiği ve Gérard Depardieu, Daniel Auteuil, Thierry Lhermitte gibi önemli Fransız oyuncularını bir arada izleme şansı veren ‘Le Placard – Dolap’ (2001);

  Show TV’de 23:45′de Spielberg’in ‘Saving Private Ryan – Er Ryan’ı Kurtarmak’ (1998);

  Kanal1′de Robert de Niro’lu ’15 Minutes – 15 Dakika’ (2001) ;

  ve Star’da 22:30′da zamanda yolculuk konusunu işleyen H.G. Wells’in romanından uyarlama olan ‘The Time Machine – Zaman Tüneli’ (2002) filmi var.

  Son filmin türünün içindeki yeri hakkında bir fikrim olmamasına rağmen konusu merakımı celbetti doğrusu ancak TRT’deki film de çok cazip :) Ama izlemeyenler için ‘Dolap’ filmi de görülmeye değer.

 • November76 diyor ki:

  TNT 21:15′de Robert Zemeckis’in ‘What Lies Beneath – Gizli Gerçek’ (2000) filmini,

  CNBC-e 22:00′de James L. Brooks’un yönettiği ‘Spanglish’ (2004) filmini,

  Showtv 22:00′de James Cameron’ın ‘Titanic’ (1997) filmini,

  Star ise yine 22:00′de John Carpenter’ın ‘The Fog – Sis’ (1980) filmini yayınlayacakmış.

  Filmlerin hepsini izlemiş değilim o yüzden tavsiye vermem mümkün değil ancak “Gizli Gerçek” gerilimseverlerin kesinlikle izlemesi gereken bir film diye düşünüyorum.

 • okaliptus80 diyor ki:

  Olay Tv. adlı kanalda çok güzel klasikler oluyor bazen.

  İlgilenenler için Frank Capra’nın ‘Pocketful of Miracles’ {Elmacı Kadın} adlı filmi yarın tam geceyarısı (00:00) ekranlara gelecekmiş. Kanalın resmi sitesinde gördüm az önce. Filmi geç de olsa izleyeceğim kısmet olursa. Kaçırmamakta fayda var diye düşünüyorum.

 • okaliptus80 diyor ki:

  Hoş, izlemeyen kalmamıştır ama… TV 8 bu akşam 21:00′da Sofia Coppola’nın ‘Lost in Translation’ {Bir Konuşabilse – 2003} filmini yayınlıyor. Yalnızlığın ve yabancılaşmanın başarılı anlatıldığı bir filmdi.
  İnsanlar, bazen konuşmadan da anlaşabilirler!

 • November76 diyor ki:

  Saat 22:00′da CNBC-e’de ‘Groundhogday’ {Bugün Aslında Dündü – 1993} / Harold Ramis -Aynı günü tekrar tekrar yaşamak istiyorsanız buradan buyurun:)-;

  22:10′da Cine5′de ‘Hearts in Atlantis’ {Gizemli Yabancı – 2001} / Scott Hicks – Küçük bir çocuk ve tanıştığı bir adamın hikayesinin anlatıldığı Stephen King uyarlaması ilginç bir film;

  22:15′de Kanaltürk’te ‘Freejack’ {Özgür Jack – 1992 } / Geoff Murphy – Bir zamanda yolculuk filmi-

  Bu akşam Anthony Hopkins akşamı herhalde son iki filmde de Hopkins oynuyor…

 • November76 diyor ki:

  Saat 21:00′da Tv8′de Takeshi Kitano’nun 2002 yılı yapımı tam bir görsel şölen olan ‘Dolls’ {Bebekler} filmi yayınlanacakmış. İzlemeyen sinemaseverlere şiddetle tavsiye olunur…

 • lidya diyor ki:

  en sevdiğim romantik film ya.benim için inanılmaz özel.ama dublajlı asla….

 • November76 diyor ki:

  Tv8′de saat 21:00′da Clint Eastwood’un yönettiği bol oscarlı ‘Unforgiven’ {Affedilmeyen – 1992} filmi var. 90lı yıllarda çekilmiş olmasına rağmen western ruhunu tam olarak yakalayabilmiş başarılı bir film.

 • lidya diyor ki:

  bugun dünya sineması kuşagında cnbc-e de “The Mighty (1998)” vardı saat 22.00 de gece 02.00 de tekrarı var bekliyorum.

 • Rashomon diyor ki:

  TRT2′de saat 00:15′de Radu Mihaileanu’nun ‘Va, vis et deviens’ {Bir Şans Daha – 2005} filmini izleyebilirsiniz. Dinler arası ilişkilere tarafsız ve farklı bakış açısıyla oldukça iyi bir film. İzlemeyenlere öneririm.

 • November76 diyor ki:

  Bu akşam saat 21:15′de TNT’de Robert Redford’un 1994 yılı yapımı ‘Quiz Show’ {Şike} filmini izleyebilirsiniz. Uzun zamandır ismini övgüyle duyduğum ama bir türlü izleme fırsatı bulamamış olduğum bir film.

 • November76 diyor ki:

  00:00′da Kanaltürk’te iyi bir Arjantin filmi olan ‘Bombon: El Perro’ {Bombo: Köpek – 2004} / Carlos Sorin yayınlanacakmış, tavsiye olunur.

  TRT’2′de saat 00:15′de ‘Pane e tulipani’ {Ekmek ve Laleler – 2000}, Silvio Soldini isimli bir İtalyan yönetmenin filmiymiş, hakkında hiçbirşey duymadım ancak imdb’deki sayfasına bakıldığında fena bir filme benzemiyor, TRT’ye de güvenerek izlemeyi düşünüyorum.

  Saat 21:15′de bir romantik komedi olan başrollerini George Clooney ve Michelle Pfeiffer’ın paylaştığı ‘One Fine Day’ {Güzel Bir Gün- 1996} / (Michael Hoffman) var. Türü sevenlere önerilir.

  Tv8′de 22:15′de ‘Asylum’ {Sürgün – 2005} / (David Mackenzie) filmi gösterilecekmiş henüz izlemedim ancak korku ve romantizm öğelerini birleştiren bir filmmiş ve tekrarı 01:15′de.

 • November76 diyor ki:

  TRT2′de saat 21:10′da “Sinemasal Kuşağı”nda, Refik Halit Karay’ın aynı adlı eserinden uyarlanan, Ömer Kavur’un 1974 yapımı ‘Yatık Emine’ filmi yayınlanacak, sinemaseverlerin ilgisine…

 • lidya diyor ki:

  izlicem mutlaka çünkü severim cocuklugumun filmidir.insanlık dersi tam anlamıyla.hatırlatma için cok saol.

 • Rashomon diyor ki:

  Bu akşam saat 22:00 de Cnbc-e’ de Michael Haneke imzasını taşıyan ’71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls’ {Tesadüfi Bir Kronolojinin 71 Parçası} filmini izleyebilirsiniz. İzlememiş olanlara tavsiye ederim, tabii yönetmen Haneke olunca bunu da belirtmek isterim; (dikkat) rahatsız edebilir!

  Bu gece saat 23:30′ da TRT 2′ de son derece iyi ve farklı bir film olan ‘Taksi-Blyuz’ {Taksi Blues} filmini izleyebilirsiniz. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum.

  ….

 • November76 diyor ki:

  Saat 21:00′da Kanal 24′te geçen ilgi çekici filmlerinden bir tanesi olan Philippe Aractingi’nin ‘Seus le Bombs’ {Bombalar Altında – 2007} filmi yayınlanacaktır.

 • Rashomon diyor ki:

  Bugün saat 20:45′ te Tv8′ de İranlı ünlü sinemacı Majid Majidi’ nin en iyi filmlerinden birisi olan (bana göre en iyisi) ‘Rang-e khoda’ {Cennetin Rengi} filmini izleyebilirsiniz. Dünyada büyük yankı uyandırmış, birçok festivalde ödüller kazanmış; sıcacık bir film. İzlememiş olanlara ve yeniden izlemek isteyenlere tavsiye olunur.

 • okaliptus80 diyor ki:

  Öyle çok sık yayınlanan bir film değil. Yakalamışken haberdar etmekte fayda var.

  Cnbc-e, bu akşam 22:00′da Michael Winterbottom’un “With or Without You”sunu (1999) verecek. İlişkilerini sorgulayan bir çifti anlatan; İngiliz yönetmene özgü o duygu yoğunlukları ile örülü bir film.

 • okaliptus80 diyor ki:

  Bana göre izlenmeye değer tek yerli dizi olan ‘Behzat Ç.’, dün gece zirve yaptı diyebilirim. Muhteşem bir bölümdü. Baştan sona tek mekanda geçmesine rağmen sürükleyiciliğini hiç kaybetmedi. Haftalık yayınlanan ve bir nevi fabrikasyon üretime benzeyen dizi sektöründe bunu yapabilmek her babayiğidin harcı olmasa gerek. Senaristleri kutluyorum. Aşık Mahzuni’nin “doyan doyana” parçasının üzerine Behzat Ç’nin otoriyeyi ve itaati sorgulayan o konuşması da nefisti. Temsili demokrasi işte, neylersin!
  Herkesin sindi(rildi)ği böyle bir dönemde, yel değirmenlerine karşı savaşımlarını hep sürdürmeleri dileğiyle.

  TRT 2 maalesef eski zamanlarını mumla aratıyor. Başlığa tekrar bir baktım da… Dekalog’ları verdiği o günler çok uzakta kaldı maalesef. Her hafta Dünya Sineması’ndan seçkin örnekler sunarlardı. Alain Resnais’in 80′ler yapımı ‘Hayat Bir Romandır’ını ilk orada izlediğimi hatırlıyorum.

  Bu arada… TRT 1, Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece (00:30 sularında) İran Sineması’ndan örnekler veriyor. Üç gün önce Panahi’nin ‘The White Balloon’u oynadı. Önümüzdeki Çarşamba ise Majidi’nin ‘Pedar’ (Baba – 1996) filmini yayınlayacaklar.

Yorumunuzu bildirin

Yazı hakkında yorum yapabilmeniz için giriş yapmalısınız.

Kategoriler
 • +2017
 • +Dosyalar
 • +DVD Köşesi
 • +Festival ve Seçkiler
 • +Film Eleştirileri
 • Genel
 • +Hacksaw Ridge
 • +Söyleşiler
 • +Yönetmenler