Başlarken;

‘Selam Sinema’

Bu bir sinema sitesidir!

Biz (Filiz SEZEN – Akif YILMAZ); sinema sanatına gönül vermiş siz değerli dostlarımızla, sinema hakkında yazabileceğimiz bir site yapmaya karar verdik. Bu siteyi yaparken, dostlarımızın sinemayla ilgili olarak -’sadece sinema’ sınırları içerisinde kalarak- değerli paylaşımlar yapacağını düşündük.

Gidilmesi gereken uzun bir yol var. Bizler bu yolun yolcusu, site de bizim iyi bir yolculuk yapmamız için yola çıktığımız araç… Bu araçta filmler, yönetmenler, oyuncular; kısacası sinemaya dair ne paylaşılabilirse hepsi olacak. Bizlere yolculuk boyunca güzel ve renkli anlar yaşatacak herkes olacak bu araçta. Tabii olarak bu yolculukta duraklar olacak, aracımızın durup; yeni dostlarımızı alacağı.

Saygı ve sevgi sınırları içerisinde kalarak, sinemaya dair paylaşımlarınızla, önemli katkılar yapacağınız konusunda şüphemiz yok.

Filiz SEZEN- Sinema sıcaklığında, muhteşem filmler tadında yazacağımız bir site olması dileğiyle…

Akif YILMAZ – Doğum gününüz kutlu olsun!

Bu doğum günü, siteyi birlikte oluşturduğumuz Filiz’in ve ’sadece sinema’ diyerek yola çıkan bu sitenin doğum günüdür.

Nice nice yıllara…

Bu yazıyı paylaş:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • MySpace

“Başlarken;” bu yazı hakkında 10 yorum var

 • Filiz SEZEN diyor ki:

  Merhabalar arkadaşlar,

  Daha önce sinemaya dair güzel paylaşımlarda bulunduğumuz; yeni yeni şeyler öğrendiğimiz; yeni filmler keşfedip, sinemanın renkli dünyasına beraberce yelken açtığımız tüm arkadaşlara dostlara tekrar merhaba!

  Öncelikle derinlikli yorumları ve saygı uyandıran tavrıyla her daim yorumlarını okumaktan keyif aldığım Sevgili Akif’e, artık tadı kaçmış olan “malum” :) siteden sonra, tüm sinemasever dostları toplayabileceğimiz bir ortam oluşturmakta üstlendiği sorumluluk için çok teşekkür etmek istiyorum.

  Ayrıca iyi dileklerin için de teşekkür ederim Sevgili Akif, çok incesin arkadaşım…

  Umarım daha nice sinema sevdalısı arkadaşla tanışmamıza ve keyifli sinema sohbetleri yapmamıza vesile olur yeni yerimiz.

  Tüm dostlar hepiniz hoşgeldiniz!…

 • i just wanna live diyor ki:

  Sinema dolu konuşmalardan uzun süre uzak kalmıştım. Gerçekten çok çok teşekkür ederim rashomon. Bölesine düşünceli olup burayı açtığın ve beni de davet ettiğin için. Her zaman sinema dolu sohbetlerle kalmak ümidiyle…

 • cokseybilenkiz diyor ki:

  sevgili rashomon beyazperdede yazılarını zevk ve merakla okudugum bir kaç dosttan biri idi.siteye her girişte acaba bu gün birşey yazdımı diye merak ettiğim bir güzel dost .artık yazılarını istediğimiz zaman girip okuyabileceğimiz bir sitesi var.sinema ile dopdolu.artık sanal alemdeki ilk duragım olmasını istediğim bir site.hepbirlikte sinema dolu günler geçirmemiz dileği ile.

 • kadir503 diyor ki:

  Diğer sitemizin kısmen suyunun çıkmasından sonra; hiçbirimizin keyifle sinema hakkında yazamadığı şu günlerde, açılmış olan bu site ve içerisinde toplananlara, tabii ki en başta siteyi açan rashomon’a teşekkürlerimi sunarım.

 • wong kar wai diyor ki:

  Merhabalar,
  Çok düşündüm nerden başlasam ve ne desem acaba diye, çok zormuş giriş yapmak gerçekten. Öncelikle teşekkür etmeliyim sitenin doğumuna vesile olmuş oluşumuna katkıda bulunmuş emeği geçen herkese ve özellikle de sevgili Rashomon’a. Kirlilik içindeki sinema sitelerinin arasından “sadece sinema” diyerek sıyrılmayı/ayrılmayı gerçekleştirme gayretini desteklediğimi belirtiyorum. Bilgi paylaşımını değerleri hiçe saymadan saf, arı halde sunmak hedefindeki bu sitede yazıyor olabilme şansını bulduğum için minnettarım. Bu hedef maksadıyla zaman ve emek harcayan tüm üyelere hayırlı olsun diyorum. Sinema tadında olsun herşey…

 • Ramses II diyor ki:

  Meraba arkadaşlar.Malumunuz beyazperde.com un son dönemde geçirdiği değişim birçok arkadaş gibi benide siteden soğuttu.Bu dönemde sinema aşkımızdan birşey kaybetmesekte bu sanattan yaşadığımız tadları birbirimizle paylaşmamız mümkün olmadı.Aslında olmamıştı diye MİŞ li geçmiş zaman kullanmak istiyorum..Zira sevgili rashomon bize bu fırsatı yeniden sağladı..Artık bende aranıza katıldım.YENİDEN..

  Öncelikle Rashomon’a bu siteyi hazırladığı için,sonrada benide bu siteye davet ettiği için teşekkür edip bende SADECE SİNEMA diyorum..

  Saygılar..

 • okaliptus80 diyor ki:

  Böyle yazıları pek sevmem esasında ama değerli rashomon’a sinema adına yeni bir soluk ve uzun bir yolculuk olmasını temenni ettiğim bu güzel oluşum ve emekleri için (ve nazik daveti elbette) teşekkür ederken; tanıdık yüzleri bir arada gördüğüme sevindiğimi de ilave etmeliyim.

  “Kamera kontrol, döndü makaralar
  geceden geceye: Rolden role girdik
  gördüğümuz, görmediğimiz filmlerle;
  güldük beceriksiz bir anlatıma, usta
  bir kavrayışı içtenlikle alkışladık,
  mimikler ve jestler arasında başka
  durumlara ve kişilere öykündük:
  Buraya ondan gelmiştik.” (Enis Batur)

  Nice nice paylaşımlara…

 • xcays diyor ki:

  Herkese merhabalar, beyazperde.com da yapılan değişiklikten sonra siteden tamamiyle kopmuştum. Sevdiğim insanların yazılarını okuyamamak ve onlarla sinema adına güzel şeyler paylaşamamak beni çok üzüyordu ki; rashomonun mesajıyla sarsıldım:) Hepinizi burda görmekten çok mutluyum arkadaşlar. rashomon bu site için sonsuz teşekürler dostum…

 • mavi diyor ki:

  Herkese merhaba ben siteyi novemberin güzel davetiyle yeni keşfedebildim,burda yazan arkadaşların hepside birbirinden değerli ben onların yanında aslında ağzımı bile açamam ama bi cesaret geldim işte:) Benim amacım bu sitede yazmaktan çok öğrenmek,bilmediğim bir çok şeyi burda sizlerden öğreneceğime inanıyorum.Bu siteye emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Benide aranızda idare edin artık:))

 • okaliptus80 diyor ki:

  Eski topikler arasında gezerken rastladım.

  Beş (5) sene geçmiş, “sadece sinema” diyerek yola çıkışımızın üzerinden. Ne çabuk akıyor yıllar.

  Nice senelere… Sinemayla…

Yorumunuzu bildirin

Yazı hakkında yorum yapabilmeniz için giriş yapmalısınız.

Kategoriler
 • +2017
 • +Dosyalar
 • +DVD Köşesi
 • +Festival ve Seçkiler
 • +Film Eleştirileri
 • Genel
 • +Hacksaw Ridge
 • +Söyleşiler
 • +Yönetmenler