4.Sinema Büyüsü Ödül Töreni Aday Adayları

- 2008 Yapımı filmler değerlendirilmeye alınmış olup;

*Yılın en iyi yabancı filmi,

*Yılın en iyi yabancı yönetmeni,

*Yılın en iyi yerli filmi,

*Yılın en iyi yerli yönetmeni,

*Yılın en iyi animasyon filmi.

kategorilerinde seçimler yapılacak ve animasyon kategorisinde 3 film, diğer dört kategoride 5 film aday mertebesine ulaşacaktır. İşte aday adayları…

Bu yazıyı paylaş:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • email
  • MySpace

“4.Sinema Büyüsü Ödül Töreni Aday Adayları” bu yazı hakkında 16 yorum var

  • oscar1895 diyor ki:

    •••EN İYİ YABANCI FİLM KATEGORİSİNDE ADAY ADAYLARI•••

    •Antena, La {Anten} / Esteban Sapir (Film Yorumu)

    •Appaloosa {Kanun Benim} / Ed Haris (Film Yorumu)

    •Australia {Avusturalya} / Baz Luhrmann

    •Avaze gonjeshk-ha {Serçelerin Şarkısı} / Majid Majidi

    •Bank Job, The {Banka İşi} / Roger Donaldson

    •Ballast / Lance Hammer

    •Be Kind Rewind {Lütfen Başa Sarın} / Michel Gondry

    •Ben X / Nic Balthazar

    •Bi-mong {Rüya} Kim Ki Duk (Film Yorumu)

    •Bikur Ha-Tizmoret {Bando} / Eran Kolirin

    •Black Balloon, The {Siyah Balon} / Elissa Down

    •Boy in the Striped Pyjamas, The {Çizgili Pijamalı Çocuk} / Mark Herman

    •Burn After Reading {Aramızda Casus Var} / Ethan & Joel Coen

    •California Dreamin’ (Nesfarsit) / Cristian Nemescu

    •Chop Shop / Ramin Bahrani

    •Chugyeogja {Takipçi} / Na Hong Jin

    •Cloverfield {Canavar} / Matt Reeves

    •Changeling {Sahtekar} / Clint Eastwood

    •Chocolate {Öfke} / Prachya Pinkaew

    •Chronicles of Narnia: Prince Caspian, The {Narnia Günlükleri: Prens Caspian} / Andrew Adamson

    •Curious Case of Benjamin Button, The {Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi} / David Fincher (Film Yorumu)

    •Dark Knight, The {Kara Şövalye} / Christopher Nolan

    •Definitely, Maybe {Kesinlikle, Belki} / Adam Brooks

    •Die Welle {Tehlikeli Oyun} / Dennis Gansel

    •Divo Il / Paolo Sorrentino

    •Doubt {Şüphe} / John Patrick Shanley

    •Entre les murs {Sınıf} / Laurent Cantet

    •Fall, The {Düşüş} / Tarsem Singh

    •Forgetting Sarah Marshall {Aşkzede} / Nicholas Stoller

    •Frost/Nixon / Ron Howard

    •Frozen River {Donmuş Irmak} / Courtney Hunt

    •Funny Games U.S. {Ölümcül Oyunlar} / Michael Haneke

    •Genova / Michael Winterbottom

    •Get Smart {Akıllı Ol} / Peter Segal

    •Gomorra / Matteo Garrone

    •Graine et le mulet, La {Buğdayın Sırrı} / Abdel Kechiche

    •Gran Torino / Clint Eastwood (Film Yorumu)

    •Hancock / Peter Berg

    •Happening, The {Mistik Olay} / M. Night Shyamalan

    •Happy-Go-Lucky {Daima Mutlu} / Mike Leigh (Film Yorumu)

    •Heima / Dean DeBlois

    •Hellboy II: The Golden Army { Hellboy II: Altın Ordu} / Guillermo del Toro

    •Hunger {Açlık} / Steve McQueen

    •I Am Legend {Ben Efsaneyim} / Francis Lawrence

    •In Bruges / Martin McDonagh

    •Incredible Hulk, The {İnanılmaz Hulk} / Louis Leterrier

    •Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull {Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı} / Steven Spielberg (Film Yorumu)

    •Iron Man {Demir Adam} / Jon Favreau

    •It’s a Free World… {İşte Özgür Dünya} / Ken Loach

    •Ji jie hao / Xiaogang Feng

    •Jodhaa Akbar / Ashutosh Gowariker

    •Julia / Erick Zonca

    •Joheunnom nabbeunnom isanghannom {İyi, Kötü ve Tuhaf} / Kim Ji Woon

    •Kirschblüten – Hanami {Kiraz Çiçekleri} / Doris Dörrie

    •Låt den rätte komma in {Gir Kanıma} / Tomas Alfredson (Film Yorumu)

    •Linha de Passe / Walter Salles & Daniela Thomas

    •Lucky Ones, The {Şanslı Olanlar} / Neil Burger

    •Mamma Mia! / Phyllida Lloyd

    •Man on Wire {Teldeki Adam} / James Marsh

    •Margot at the Wedding {Kızkardeşim Evleniyor} / Noah Baumbach

    •Milk {Süt} / Gus Van Sant

    •Momma’s Man {Annesinin Oğlu} / Azazel Jacobs

    •Mujer sin cabeza, La {Başsız Kadın} / Lucrecia Martel

    •My Winnipeg {Benim Şehrim} / Guy Maddin

    •Novaya Zemlya {Yeni Dünya} / Aleksandr Menlik (Film Yorumu)

    •Okuribito {Gidişler} / Yôjirô Takita

    •Paris / Cédric Klapisch

    •Quantum of Solace / Marc Forster

    •Rachel Getting Married {Rachel Evleniyor} / Jonathan Demme

    •Reader, The {Okuyucu} / Stephen Daldry

    •[Rec] {Ölüm Çığlığı} / Jaume Balagueró & Paco Plaza

    •Redbelt {Kırmızı Kuşak} / David Mamet

    •Revanche / Götz Spielmann

    •Revolutionary Road {Hayallerin Peşinde} / Sam Mendes (Film Yorumu)

    •RocknRolla / Guy Ritchie

    •Seven Pounds {Yedi Yaşam} / Gabriele Muccino

    •Silence de Lorna, Le {Lorna’nın Sessizliği}/ Jean-Pierre & Luc Dardenne (Film Yorumu)

    •Slumdog Millionaire {Milyoner} / Danny Boyle (Film Yorumu)

    •Smart People {Aşkın yaşı Yok} / Noam Murro

    •Son of Rambow {Babasının Oğlu} / Garth Jennings

    •Speed Racer {Hızlı Yarışçı} / Andy & Larry Wachowski

    •Spiderwick Chronicles, The {Spiderwick Günceleri} / Mark Waters

    •Step Brothers {Üvey Kardeşler} / Adam McKay

    •Street Kings {Sokağın Kralları} / David Ayer

    •Synecdoche, New York {New York Yanılsamaları} / Charlie Kaufman

    •Taken {96 Saat} / Pierre Morel

    •Taxi to the Dark Side {Karanlığa Taksi} / Alex Gibney

    •Tokyo! / Leos Carax & Michel Gondry

    •Tropa de Elite {Özel Tim} / José Padilha

    •Tropic Thunder {Tropik Fırtına} / Ben Stiller

    •Twilight {Alacakaranlık} / Catherine Hardwicke

    •Un Conte de Noel {Bir Noel Akşamı} / Arnaud Desplechin

    •Vals Im Bashir {Beşir’le Vals} / Ari Folman (Film Yorumu)

    •Vicky Cristina Barcelona {Barcelona, Barcelona}/ Woody Allen

    •Voyage du ballon rouge, Le {Kırmızı Balonun Yolculuğu} / Hou Hsiao Hsien

    •Wanted / Timur Bekmambetov

    •Wendy and Lucy {Wendy ve Lucy} / Kelly Reichardt

    •Wrestler, The {Şampiyon} / Darren Aronofsky

    •You Don’t Mess With The Zohan {Zohan’a Bulaşma} / Dennis Dugan

    •Zack and Miri Make a Porno {Garip Bir Aşk Öyküsü} / Kevin Smith

  • oscar1895 diyor ki:

    •••EN İYİ YABANCI YÖNETMEN KATEGORİSİNDE ADAY ADAYLARI•••

    •Abdel Kechiche – Graine et le mulet, La {Buğdayın Sırrı}

    •Adam Brooks – Definitely, Maybe {Kesinlikle, Belki}

    •Adam McKay -Step Brothers {Üvey Kardeşler}

    •Aleksandr Menlik – Novaya Zemlya {Yeni Dünya}

    •Alex Gibney – Taxi to the Dark Side {Karanlığa Taksi}

    •Andrew Adamson – Chronicles of Narnia: Prince Caspian, The {Narnia Günlükleri: Prens Caspian}

    •Andy & Larry Wachowski – Speed Racer {Hızlı Yarışçı}

    •Ari Folman – Vals Im Bashir {Beşir’le Vals}

    •Arnaud Desplechin – Un Conte de Noel {Bir Noel Akşamı}

    •Ashutosh Gowariker – Jodhaa Akbar

    •Azazel Jacobs – Momma’s Man {Annesinin Oğlu}

    •Baz Luhrmann – Australia {Avusturalya}

    •Ben Stiller – Tropic Thunder {Tropik Fırtına}

    •Catherine Hardwicke – Twilight {Alacakaranlık}

    •Cédric Klapisch – Paris

    •Charlie Kaufman – Synecdoche, New York {New York Yanılsamaları}

    •Christopher Nolan – Dark Knight, The {Kara Şövalye}

    •Clint Eastwood – Changeling {Sahtekar}

    •Clint Eastwood – Gran Torino

    •Courtney Hunt – Frozen River {Donmuş Irmak}

    •Cristian Nemescu – California Dreamin’ (Nesfarsit)

    •Danny Boyle – Slumdog Millionaire {Milyoner}

    •Darren Aronofsky – Wrestler, The {Şampiyon}

    •David Ayer – Street Kings {Sokağın Kralları}

    •David Fincher – Curious Case of Benjamin Button, The {Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi}

    •David Mamet – Redbelt {Kırmızı Kuşak}

    •Dean DeBlois – Heima

    •Dennis Dugan – You Don’t Mess With The Zohan {Zohan’a Bulaşma}

    •Dennis Gansel – Die Welle {Tehlikeli Oyun}

    •Doris Dörrie – Kirschblüten – Hanami {Kiraz Çiçekleri}

    •Ed Haris – Appaloosa {Kanun Benim}

    •Elissa Down – Black Balloon, The {Siyah Balon}

    •Eran Kolirin – Bikur Ha-Tizmoret {Bando}

    •Erick Zonca – Julia

    •Esteban Sapir – Antena, La {Anten}

    •Ethan & Joel Coen – Burn After Reading {Aramızda Casus Var}

    •Francis Lawrence – I Am Legend {Ben Efsaneyim}

    •Gabriele Muccino – Seven Pounds {Yedi Yaşam}

    •Garth Jennings – Son of Rambow {Babasının Oğlu}

    •Götz Spielmann – Revanche

    •Guillermo del Toro – Hellboy II: The Golden Army { Hellboy II: Altın Ordu}

    •Gus Van Sant – Milk {Süt}

    •Guy Maddin – My Winnipeg {Benim Şehrim}

    •Guy Ritchie – RocknRolla

    •Hou Hsiao Hsien – Voyage du ballon rouge, Le {Kırmızı Balonun Yolculuğu}

    •James Marsh – Man on Wire {Teldeki Adam}

    •Jaume Balagueró & Paco Plaza – [Rec] {Ölüm Çığlığı}

    •Jean-Pierre & Luc Dardenne – Silence de Lorna, Le {Lorna’nın Sessizliği}

    •John Patrick Shanley – Doubt {Şüphe}

    •Jon Favreau – Iron Man {Demir Adam}

    •Jonathan Demme – Rachel Getting Married {Rachel Evleniyor}

    •José Padilha – Tropa de Elite {Özel Tim}

    •Kelly Reichardt – Wendy and Lucy {Wendy ve Lucy}

    •Ken Loach – It’s a Free World… {İşte Özgür Dünya}

    •Kevin Smith – Zack and Miri Make a Porno {Garip Bir Aşk Öyküsü}

    •Kim Ji Woon – Joheunnom nabbeunnom isanghannom {İyi, Kötü ve Tuhaf}

    •Kim Ki Duk – Bi-mong {Rüya}

    •Lance Hammer – Ballast

    •Laurent Cantet – Entre les murs {Sınıf}

    •Leos Carax & Michel Gondry – Tokyo!

    •Louis Leterrier – Incredible Hulk, The {İnanılmaz Hulk}

    •Lucrecia Martel – Mujer sin cabeza, La {Başsız Kadın}

    •M. Night Shyamalan – Happening, The {Mistik Olay}

    •Majid Majidi – Avaze gonjeshk-ha {Serçelerin Şarkısı}

    •Marc Forster – Quantum of Solace

    •Margot at the Wedding – Margot at the Wedding {Kızkardeşim Evleniyor}

    •Mark Herman – Boy in the Striped Pyjamas, The {Çizgili Pijamalı Çocuk}

    •Mark Waters – Spiderwick Chronicles, The {Spiderwick Günceleri}

    •Martin McDonagh – In Bruges

    •Matt Reeves – Cloverfield {Canavar}

    •Matteo Garrone – Gomorra

    •Michael Haneke – Funny Games U.S. {Ölümcül Oyunlar}

    •Michael Winterbottom – Genova

    •Michel Gondry – Be Kind Rewind {Lütfen Başa Sarın}

    •Mike Leigh – Happy-Go-Lucky {Daima Mutlu}

    •Na Hong Jin – Chugyeogja {Takipçi}

    •Neil Burger- Lucky Ones, The {Şanslı Olanlar}

    •Nic Balthazar – Ben X

    •Nicholas Stoller – Forgetting Sarah Marshall {Aşkzede}

    •Noam Murro – Smart People {Aşkın yaşı Yok}

    •Paolo Sorrentino – Divo Il

    •Peter Berg – Hancock

    •Peter Segal – Get Smart {Akıllı Ol}

    •Phyllida Lloyd – Mamma Mia!

    •Pierre Morel – Taken {96 Saat}

    •Prachya Pinkaew – Chocolate {Öfke}

    •Ramin Bahrani – Chop Shop

    •Roger Donaldson – Bank Job, The {Banka İşi}

    •Ron Howard – Frost/Nixon

    •Sam Mendes – Revolutionary Road {Hayallerin Peşinde}

    •Stephen Daldry – Reader, The {Okuyucu}

    •Steve McQueen – Hunger {Açlık}

    •Steven Spielberg – Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull {Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı}

    •Tarsem Singh – Fall, The {Düşüş}

    •Timur Bekmambetov – Wanted

    •Tomas Alfredson – Låt den rätte komma in {Gir Kanıma}

    •Walter Salles & Daniela Thomas – Linha de Passe

    •Woody Allen – Vicky Cristina Barcelona {Barcelona, Barcelona}

    •Xiaogang Feng – Ji jie hao

    •Yôjirô Takita – Okuribito {Gidişler}

  • oscar1895 diyor ki:

    •••EN İYİ YERLİ FİLM KATEGORİSİNDE ADAY ADAYLARI•••

    •A.R.O.G. – Cem Yılmaz

    •Ara – Ümit Ünal

    •Aşk Tutulması – Murat Şeker

    •Başka Semtin Çocukları – Aydın Bulut

    •Bunu Gerçekten Yapmalı mıyım? – İsmail Nemci

    •Devrim Arabaları – Tolga Örnek

    •Dilber’in Sekiz Günü – Cemal Şan

    •Dinle Neyden – Jacques Deschamps

    •Fırtına {Bahoz} – Kazım Öz

    •Girdap – Talip Karamahmutoğlu

    •Gitmek: Benim Marlon ve Brandom – Hüseyin Karabey

    •Güneşi Gördüm – Mahsun Kırmızıgül

    •Güneşin Oğlu – Onur Ünlü

    •Gökten 3 Elma Düştü – Raşit Çelikezer

    •Gölge – Mehmet Güreli

    •Hayattan Korkma – Berrin Dağçınar

    •Issız Adam – Çağan Irmak (Film Yorumu)

    •Kirpi – Erdal Murat Aktaş

    •Made in Europe – İnan Temelkuran

    •Meleğin Sırları – Aclan Büyüktürkoğlu

    •Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine – Zübeyr Şaşmaz

    •Mustafa – Can Dündar

    •O… Çocukları – Murat Saraçoğlu

    •Osmanlı Cumhuriyeti – Gani Müjde

    •Pazar: Bir Ticaret Masalı – Ben Hopkins

    •Recep İvedik – Togan Gökbakar

    •Rıza – Tayfun Pirselimoğlu

    •Sonbahar – Özcan Alper (Film Yorumu)

    •Son Cellat – Şahin Gök

    •Sıcak – Abdullah Oğuz

    •Tatil Kitabı – Seyfi Teoman (Film Yorumu)

    •Usta – Bahadır Karataş

    •Vesaire Vesaire – Tunç Başaran

    •Vicdan – Erden Kıral

    •Üç Maymun – Nuri Bilge Ceylan (Film Yorumu)

  • oscar1895 diyor ki:

    •••EN İYİ YERLİ YÖNETMEN KATEGORİSİNDE ADAY ADAYLARI•••

    •Abdullah Oğuz – Sıcak

    •Aclan Büyüktürkoğlu – Meleğin Sırları

    •Aydın Bulut – Başka Semtin Çocukları

    •Bahadır Karataş – Usta

    •Ben Hopkins – Pazar: Bir Ticaret Masalı

    •Berrin Dağçınar – Hayattan Korkma

    •Can Dündar – Mustafa

    •Cem Yılmaz – A.R.O.G.

    •Cemal Şan – Dilber’in Sekiz Günü

    •Çağan Irmak – Issız Adam

    •Erdal Murat Aktaş – Kirpi

    •Erden Kıral – Vicdan

    •Gani Müjde – Osmanlı Cumhuriyeti

    •Hüseyin Karabey – Gitmek: Benim Marlon ve Brandom

    •İnan Temelkuran – Made in Europe

    •İsmail Nemci – Bunu Gerçekten Yapmalı mıyım?

    •Jacques Deschamps – Dinle Neyden

    •Kazım Öz – Fırtına {Bahoz}

    •Mahsun Kırmızıgül – Güneşi Gördüm

    •Mehmet Güreli – Gölge

    •Murat Şeker – Aşk Tutulması

    •Nuri Bilge Ceylan – Üç Maymun

    •O… Çocukları – Murat Saraçoğlu

    •Onur Ünlü – Güneşin Oğlu

    •Özcan Alper – Sonbahar

    •Raşit Çelikezer – Gökten 3 Elma Düştü

    •Seyfi Teoman – Tatil Kitabı

    •Şahin Gök – Son Cellat

    •Talip Karamahmutoğlu – Girdap

    •Tayfun Pirselimoğlu – Rıza

    •Togan Gökbakar – Recep İvedik

    •Tolga Örnek – Devrim Arabaları

    •Tunç Başaran – Vesaire Vesaire

    •Ümit Ünal – Ara

    •Zübeyr Şaşmaz – Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine

  • oscar1895 diyor ki:

    •••EN İYİ ANİMASYON KATEGORİSİNDE ADAY ADAYLARI•••

    •Bolt / Byron Howard & Chris Williams

    •Chasseurs de dragons {Ejder Avcıları} / Guillaume Ivernel & Arthur Qwak

    •Fly Me to the Moon {Beni Aya Uçur} / Ben Stassen

    •Gake no ue no Ponyo {Küçük Denizkızı Ponyo} / Hayao Miyazaki

    •Gnomes and Trolls: The Secret Chamber {Cüceler Devlere Karşı: Gizli Oda} / Robert Rhodin

    •Horton Hears a Who! {Horton} / Jimmy Hayward & Steve Martino

    •Igor {Anthony Leondis} / Anthony Leondis

    •Immigrants (L.A. Dolce Vita) {Göçenler, Göçürenler… Ne Varsa Götürenler} / Gabor Csupo

    •Kung Fu Panda / Mark Osborne & John Stevenson

    •Madagascar: Escape 2 Africa {Madagaskar 2} / Eric Darnell & Tom McGrath

    •Niko – Lentäjän poika {Niko – Yıldızlara Yolculuk} / Michael Hegner & Kari Juusonen

    •Star Wars: The Clone Wars {Star Wars: Klon Savaşları} / Dave Filoni

    •Sukai kurora {Gökyüzü Savaşçıları} / Mamoru Oshii

    •Tale of Despereaux, The {Despero} / Sam Fell & Robert Stevenhagen

    •WALL•E / Andrew Stanton

  • oscar1895 diyor ki:

    -Listede 2008 yapımı olmayan yapımlar da mevcut. (Bkz.The Fall) Bütün 2008 yılı değerlendirmelerinde (dergiler, internet siteleri….) yer alıp, 2008 yılı için değerlendirilen, izleme fırsatını çok geç bulduğumuz bu filmlere de yer verdik listede.

    -Hayat Var, Pandora’nın kutusu, Nokta, Süt gibi filmleri 2008 yapımı olmalarına rağmen, 2009′da izleme fırsatını bulduğumuz için, yine bütün 2008 değerlendirmelerinde yer verilmediği için biz de yer vermedik. Önümüzdeki yıl bu filmleri değerlendireceğiz.

  • oscar1895 diyor ki:

    Geçtiğimiz yıllardaki ödül töreni sonuçları:

    *****

    1.Ödül Töreni:

    En İyi Yerli Yönetmen: Zeki Demirkubuz – Kader

    En iyi yerli film: Kader – Zeki Demirkubuz

    En İyi Yabancı Yönetmen: Michel Gondry – Eternal Sunshine of the Spotless Mind {Sil Baştan}

    En İyi Yabancı Film: Eternal Sunshine Of The Spotless Mind {Sil Baştan} / Michel Gondry

    *****

    2.Ödül Töreni:

    En İyi yerli Yönetmen: Fatih Akın – Yaşamın Kıyısında

    En İyi Yerli Film: {Yaşamın Kıyısında / Auf der anderen Seite} – Fatih Akın

    En İyi Yabancı Yönetmen: Guillermo del Toro – Laberinto del fauno, El

    En İyi Yabancı Film: Laberinto del fauno, El {Pan’ın Labirenti} – Guillermo del Toro

    *****

    3.Ödül Töreni sonuçları:

    En İyi Animasyon: Ratatouille {Ratatuy} – Brad Bird, Jan Pinkava

    En İyi Yerli Yönetmen: Semih Kaplanoğlu – Yumurta

    En İyi Yerli Film: Yumurta – Semih Kaplanoğlu

    En İyi Yabancı Yönetmen: Paul Thomas Anderson – ‘There Will Be Blood’ {Kan Dökülecek}

    En İyi Yabancı Film: ‘No Country for old Men’ {İhtiyarlara Yer Yok} / Coen Brothers

  • oscar1895 diyor ki:

    Katılım için;

    -Görüldüğü üzere bu yıl da 5 farklı kategorimiz mevcut. Aday adayı listelerinden animasyon kategorisinden 3 adet, diğer kategorilerden ise 5′er adet aday adayınızı, sıralamayı da dikkate alarak ‘xxxxxx@hotmail.com’ adresine e-posta olarak, konu başlığına ‘Liste-Üye Adı’ yazarak, en geç 6 Aralık’a kadar gönderiyorsunuz.

    Dilediğiniz kategori(ler)den katılabilirsiniz.

    6 Aralık Pazar gecesi adaylar açıklanacaktır.

    Kolay gelsin…

  • okaliptus80 diyor ki:

    Burada yazılı filmlerin % 10′unu dahi izlememiş olduğumu utanarak ifade ediyorum. İnsan tutucu olunca… (Her ne kadar bundan şikayetçi olmasam da.) Beni mazur görmeni rica edeceğim sevgili Oscarcım.
    Emeğine sağlık der, katılacak olanlara kolaylıklar dilerim.

  • November76 diyor ki:

    Oscarcım yine arı gibi çalışmışsın, emeğine sağlık.

    Ben de her yıl Sevgili Okaliptus gibi yeni filmlerin çoğunu izlememiş olurdum ancak bu yıl yenileri izleme oranımın arttığını görüyorum. En kısa zamanda oylarımı göndereceğim.

    Kolay gelsin.

  • milsin diyor ki:

    evet türk ve animasyon filmleri hariç bende adaylarımı göndereceğim ellerine sağlık oscarcığım…

  • milsin diyor ki:

    oscarcığım filmlerle ilgili mailimi aldın mı bende iletilmiş gözükmüyor sonradan raporu silmişte olabilirim…

  • oscar1895 diyor ki:

    Evet sevgili milşin, mailin geldi. Teşekkürler!
    Pazar gecesi adayları açıklarız.

  • oscar1895 diyor ki:

    Oylama sona ermiştir.

    Birazdan adayları açıklıyorum.

  • oscar1895 diyor ki:

    Adaylar açıklanmıştır. Katılımcı ve yanımızda olan arkadaşlara teşekkürler.

    Adaylara buradan ulaşabilirsiniz.

  • oscar1895 diyor ki:

    Merak eden vardır belki, hangi film ne kadar puan aldı diye. Onu da yazalım tam olsun.

    Sonuçlar: (Yabancı Film Kategorisi)
    ———————————–

    •Wrestler.The {Şampiyon} / Darren Aronofsky ”11 puan”

    •Revolutionary Road {Hayallerin Peşinde} / Sam Mendes ”9 puan”

    •Hunger {Açlık} / Steve McQueen ”8 puan”

    •In Bruges / Martin McDonagh ”7 puan”

    •Vals Im Bashir {Beşir’le Vals} / Ari Folman ”7 puan”

    •Slumdog Millionaire {Milyoner} / Danny Boyle ”6 puan”

    •Dark Knight, The {Kara Şövalye} / Christopher Nolan ”5 puan”

    •Happy-Go-Lucky {Daima Mutlu} / Mike Leigh ”4 puan”

    •Milk {Süt} / Gus Van Sant ”4 puan”

    •Låt den rätte komma in {Gir Kanıma} / Tomas Alfredson ”3 puan”

    •Curious Case of Benjamin Button, The {Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi} / David Fincher ”2 puan”

    •It’s a Free World… {İşte Özgür Dünya} / Ken Loach ”2 puan”

    •Silence de Lorna, Le {Lorna’nın Sessizliği}/ Jean-Pierre & Luc Dardenne ”2 puan”

    •Wendy and Lucy {Wendy ve Lucy} / Kelly Reichardt ”2 puan”

    •Antena, La {Anten} / Esteban Sapir ”1 puan”

    •Gran Torino / Clint Eastwood ”1 puan”

    •Reader, The {Okuyucu} / Stephen Daldry ”1 puan”

    Sonuçlar (Yabancı Yönetmen Kategorisi)
    ————————————–

    •Darren Aronofsky – Wrestler, The {Şampiyon} ”10 puan”

    •Steve McQueen – Hunger {Açlık} ”9 puan”

    •Clint Eastwood – Gran Torino ”8 paun”

    •Danny Boyle – Slumdog Millionaire {Milyoner} ”6 puan”

    •Stephen Daldry – Reader, The {Okuyucu} ”6 puan”

    •Christopher Nolan – Dark Knight, The {Kara Şövalye} ”5 puan”

    •Sam Mendes – Revolutionary Road {Hayallerin Peşinde} ”5 puan”

    •Gus Van Sant – Milk {Süt} ”4 puan”

    •Mike Leigh – Happy-Go-Lucky {Daima Mutlu} ”4 puan”

    •Jean-Pierre & Luc Dardenne -Silence de Lorna, Le {Lorna’nın Sessizliği} ”4 puan”

    •Tomas Alfredson – Låt den rätte komma in {Gir Kanıma} ”4 puan”

    •Esteban Sapir – Antena, La {Anten} ”3 puan”

    •Ken Loach – It’s a Free World… {İşte Özgür Dünya} ”3 puan”

    •David Fincher – Curious Case of Benjamin Button, The {Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi} ”2 puan”

    •Kelly Reichardt – Wendy and Lucy {Wendy ve Lucy} ”2 puan”

    Sonuçlar (Yerli Film Kategorisi)
    ———————————

    •Sonbahar – Özcan Alper ”16 puan”

    •Tatil Kitabı – Seyfi Teoman ”12 puan”

    •Devrim Arabaları – Tolga Örnek ”10 puan”

    •Ara – Ümit Ünal ”7 puan”

    •Üç Maymun – Nuri Bilge Ceylan ”6 puan”

    •Issız Adam – Çağan Irmak ”5 puan”

    •Vicdan – Erden Kıral ”4 puan”

    Sonuçlar (Yerli Yönetmen Kategorisi)
    ————————————

    •Özcan Alper – Sonbahar ”17 puan”

    •Tolga Örnek – Devrim Arabaları ”10 puan”

    •Nuri Bilge Ceylan – Üç Maymun ”9 puan”

    •Seyfi Teoman – Tatil Kitabı ”9 puan”

    •Ümit Ünal – Ara ”6 puan”

    •Çağan Irmak – Issız Adam ”5 puan”

    •Erden Kıral – Vicdan ”4 puan”

    sonuçlar (Animasyon Kategorisi)
    ——————————————–

    •WALL•E / Andrew Stanton ”9 puan”

    •Gake no ue no Ponyo {Küçük Denizkızı Ponyo} / Hayao Miyazaki ”4 puan”

    •Bolt / Byron Howard & Chris Williams ”3 puan”

    •Kung Fu Panda / Mark Osborne & John Stevenson ”2 puan”

Yorumunuzu bildirin

Yazı hakkında yorum yapabilmeniz için giriş yapmalısınız.

Kategoriler
  • +2017
  • +Dosyalar
  • +DVD Köşesi
  • +Festival ve Seçkiler
  • +Film Eleştirileri
  • Genel
  • +Hacksaw Ridge
  • +Söyleşiler
  • +Yönetmenler